Viktigt möte och information om balkongerna den 4 februari på Hotel Vilja (F.d OK hotell). Kom och lyssna, se bilder på förslaget som är framtaget och ställ frågor förstås! Se anslag i varje trapphus för de tider som gäller.
I mitten av februari, torsdag den 13/2 (kvällstid) och på lördag den 15/2 på förmiddagen kommer du att kunna kvittera ut en ny router och TV box till lägenheten. Tiderna anslås senare.
Halkan är fortfarande ett stort problem ute på gårdarna. På helgerna hjälps vi precis som tidigare åt med att grusa kring ingångarna och på andra ställen som blir problematiska. Försök undvika att gå i trapphuset med broddarna på. Det finns fällbara stolar vid alla ingångar där vi kan sitta ner och ta på/av broddarna.
Vänliga hälsningar
Styrelsen